Tynka.

Jaký je rozdíl mezi výrazem ‚faith‘ a ‚belief‘?

Oboje znamená víru. Ale je v nich nějaký významový rozdíl nebo se mohou libovolně zaměňovat?

Nejlepší odpověď
quentos

Shodou náhod jsem si dnes tutéž otázku položil sám. Rozhodně prý nejde o libovolně zaměnitelná slova, ale ani rodilí mluvčí to sami pořádně nevědí, a prý tato slova občas nepoužívají správně ani v Bibli (srv. zdroj).
Belief je (ale prý ne vždy :{D) to, čemu věříme na základě zkušeností a získaných informací.
Faith sice staví na základě belief, jde však o něco dál. „Víra“ v tomto případě není moc dobrý překlad (snad jen v náboženském slova smyslu), spíše odpovídá naší „důvěře“ – jde o víru, která je posílená nějakými činy, díky kterým lze danému člověku/síle či věci/tvorovi důvěřovat.

Zdroj: https://purpo­selydifferent­.com/the-difference-between-faith-and-belief/

Další odpovědi
Pepa25

Souhlasím s quentosem, zkusím příklady:
Belief – akceptování, že něco existuje (třebas bez důkazů) nebo je to všeobecně přijímané, přesvědčení o něčem: „belief in extraterrestrial life“
Faith – něco silnějšího, naprostá důvěra nebo silné přesvědčení, např. ve smyslu náboženském: „Christian faith“