štamgast

Jaký je rozdíl mezi tvarohem z vaničky a tvarohem baleným klasicky?

Nejlepší odpověď
annas

Rozdíl je v obsahu tuku v sušině, v hustotě, jemné či hrubší konzistenci
---
"Tvarohy se dělí podle obsahu tuku v sušině. Tvaroh měkký nebo
odtučněný ho obsahuje méně než 5 % hm. včetně, nízkotučný nebo jemný tvaroh ho obsahuje méně než 15 % včetně, polotučný tvaroh 15–25 % včetně a tvaroh tučný 38 % a více. Takže tvaroh měkký je tvaroh téměř bez tuku a tvaroh jemný je ten nízkotučný.

Ovšem čím má tvaroh více tuku, tím má jemnější konzistenci a vzhledem k tomu, že tuk je nositelem chuti, je také chutnější."
http://www.pro­zeny.cz/magazin/zdra­vi-a-zivotni-styl/testy/40913-test-polotucnych-tvarohu-ve-vanicce-ktery-zvitezil----

Takže tvaroh v kostce je měkký, ale hrubší. Ale už se také prodává ve vaničce.

U pečení je třeba vybrat druh podle toho, zda jde o náplň do koláčů, nebo se přidává přímo do těsta, nebo slouží na pomazánky.

Další odpovědi
redy

Já si kupuju ten ve vaničce, je jemnější. Přidám si ovoce, a baštím 🙂

anonym

vím, že někdo vybírá podle toho, co z něj bude dělat, jelikož je ten z vaničky řídší a tudíš se nehodí na nějaké pečení, ale spíše na pomazánky

pizlicka

ve vaničce na snidani s medem,nebo domacim džemem, baleny klasicky na pečeni,pomazán­ky,protože je hrubší.

Lamalam

Ten ve vaničce nikdy beze zbytku nevyndáš, vždy tam něco zůstane. Ten z klasického obalu využiješ skoro celý. Jo a další rozdíl bude asi v ceně.

Rozdíl v obsahu tuku? To nemusí nutně být pravda, kupuju tvaroh Meggle. Obě varianty balení (vanička i normální) mají na etiketě uveden naprosto stejný obsah tuku i dalších látek.

bolak

Ten balenej se nedá žrát.