terry

Jaký je rozdíl mezi sýry Camembert (Hermelín) a Brie?

Oba mají ušlechtilou bílou plíseň na povrchu, ale chuťově mi připadají velmi, velmi podobné. Nechci přímo napsat stejné, protože každá šarže se trochu liší.
Dík.

Nejlepší odpověď
Kepler

Hermelín je napodobeninou Camembertu a nechává se uzrát ve formě a rozměrech přibližně hokejového puku. Sýr brie má tvar malého kola s výškou kolem 2,5 cm, průměrem zhruba 35 cm a hmotností kolem 2,5 kg. Jinak jsou opravdu chuťově velmi podobné a mňam! Abych se nechlubil cizím peřím, mám to od tetky Wiki 🙂

terry

Dík, takže spíš jen tvarem :D

Kepler

Asi jo, všechno je to z kravského mléka a ta plísňová kultura je nejspíš taky stejná.