Kupujete raději drahej hermelín, nebo vám stačí camembert?

Ptám se těch, co tyhle sýry konzumují.
Camembert ted u nás stojí 13,90 a hermelím 39 Kč.
Já osobně dávám přednost camembertům.
Chutnají mně s pepřem nebo papričkou.
Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
dubraro

Camembert je druh sýra. Sýr typu Camembert vyrábí mnoho výrobců a v různé kvalitě.
Hermelín je název který pro sýr typu Camembert užívají někteří čeští výrobci. Jedná se o poměrně kvalitní výrobky.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Camembert
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hermel%C3%AD­n_(s%C3%BDr)

Další odpovědi
eleonnore

Jak píše dubraro, tohle se moc nedá srovnávat. Camembert, společně například s Brie, je jeden z typů sýrů s bílou plísní (netřeba se určitě zmiňovat o sýrech holanského typu, sýrů s modrou plísní a další typy sýrů).

Hermelín je český název pro typ camembert, respektive napodobeninu toho originálního. Podobněto mají naši slovenští bratři, používají označení „encián“.

Pokud by byla Tvoje otázka položena tak, jestli mám raději české hermelíny nebo francouzské camemberty, tak určitě raději ty francouzské. Ale osobně ujíždím na německé alternativě – ROUGETTE, sýr s bílou plísní, pod níž je ještě malá růžová vrstvička. Měkoučký jako máslo, o něco slanější :)

Arne1

Hermelín kdysi vznikl jako kopie sýrů Camembert a protože jméno Camembert je chráněné, musel se vymyslet nový (český) název.

sesednizkola

Camembert značky prezident stoji taky okolo 30 kč a jen tak pokusovat s bílou bagetou :) to je delikatesa :) Ale jestli myslíš tu sušenku za 14,90 z Kaufliče tak to jsem měl jednou a děkuji pěkně) s..čka bez chuti.

Henda

Kupujeme Hermelín, chutná nám jeho vnitřní tvarohovost.