Avatar uživatele
anonym

Kupujete raději drahej hermelín, nebo vám stačí camembert?

Ptám se těch, co tyhle sýry konzumují.
Camembert ted u nás stojí 13,90 a hermelím 39 Kč.
Já osobně dávám přednost camembertům.
Chutnají mně s pepřem nebo papričkou.
Díky za odpovědi.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Cenobita před 2716 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dubraro

Camembert je druh sýra. Sýr typu Camembert vyrábí mnoho výrobců a v různé kvalitě.
Hermelín je název který pro sýr typu Camembert užívají někteří čeští výrobci. Jedná se o poměrně kvalitní výrobky.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Camembert
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hermel%C3%AD­n_(s%C3%BDr)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
eleonnore

Jak píše dubraro, tohle se moc nedá srovnávat. Camembert, společně například s Brie, je jeden z typů sýrů s bílou plísní (netřeba se určitě zmiňovat o sýrech holanského typu, sýrů s modrou plísní a další typy sýrů).

Hermelín je český název pro typ camembert, respektive napodobeninu toho originálního. Podobněto mají naši slovenští bratři, používají označení „encián“.

Pokud by byla Tvoje otázka položena tak, jestli mám raději české hermelíny nebo francouzské camemberty, tak určitě raději ty francouzské. Ale osobně ujíždím na německé alternativě – ROUGETTE, sýr s bílou plísní, pod níž je ještě malá růžová vrstvička. Měkoučký jako máslo, o něco slanější :)

Upravil/a: eleonnore

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Hermelín kdysi vznikl jako kopie sýrů Camembert a protože jméno Camembert je chráněné, musel se vymyslet nový (český) název.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
sesednizkola

Camembert značky prezident stoji taky okolo 30 kč a jen tak pokusovat s bílou bagetou :) to je delikatesa :) Ale jestli myslíš tu sušenku za 14,90 z Kaufliče tak to jsem měl jednou a děkuji pěkně) s..čka bez chuti.

před 2716 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Henda

Kupujeme Hermelín, chutná nám jeho vnitřní tvarohovost.

před 2716 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek