annas

Jaký je rozdíl mezi slovy pikat a pykat?

Kdy jednotlivá slovesa použijete?

Nejlepší odpověď
vagra

Pikat-odpočítávat se zavřenýma očima při schovávané
Pykat-být potrestán za něco

Další odpovědi
anonym

Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát,nebo nebudu hrát. Už jdu !
Pykat- doufám,že tohle budou jednou,snad, provádět politici.

annas

Doplním původ slova

pikat (se) ‘zaříkávat se (v dětských hrách)’. Zřejmě onom. původu (citosl. pik ‘ťuk, pích ap.’), srov. piky piky na hlavu atd

pykat, odpykat (si). Stč. pykati (1.os.přít. pyču) ‘želet, litovat, mrzet se’. Jen č., nejasné. R.d. pýkat’ znamená ‘zadrhávat, otálet’ a vykládá se jako onom.-expr.
J Rejzek Etymologický slovník

quentos

… tak to mi drahnou dobu nedalo spát. Měl jsem dojem, že když člověk při pikole odpočítává, stojí tam jak za trest, takže by se to mělo psát správně taky s tvrdým… teď už vím, že jedno s druhým asi prakticky nesouvisí