irij

Jaký je rozdíl mezi slovy KÁNON a KANÓN?

Doplňuji:
PŘÍRODNÍ ÚKAZ JE ALE KAŇON(řeky) – zajímavé.

Nejlepší odpověď
iceT

Kano'n je dělo a kánon by měl být ve zpěvu.
Doplňuji:
No,ale je toho víc
http://leccos­.com/index.php/clan­ky/kanon-,3

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bi­blick%C3%BD_k%C3­%A1non

A my jsme se ve škole učili kdysi zpívat kánonem,to je když jeden začne,další se za chvílku přidá od začátku,a pak třeba ještě třetí.

Další odpovědi
Miroslavst

v hudbě kánon (hudba) označuje vícehlasou píseň, v níž se jednotlivé hlasy neliší v melodii a textu, avšak jsou navzájem časově posunuty.
Kanón je zbraň
Káňon je přírodní úkaz

anonym

asi v tom že to jsou dvě odlišné věci,kanon je vojenská bojová zbran,ale kánon,je přírodní úkaz

tom004

Dělo (zbraň) a dílo (nějaké soubory,knihy s pravidly nebo spisy).

Terryle

Docela zásadní. To by musela bejt hodně síla, abys kánonem někoho zabil… i když ani to nelze vyloučit, stejně jako nelze vyloučit, že kanónem někomu přivodíš uměleckej zážitek… :)

Míra:
káňon je kaňon, kde se houfujou káňata? ;o)
(omlouvám se, jsem svině rejpavá, ale já za to nemůžu :))