Rokio

Jaký je rozdíl mezi přirozenou smrtí a smrtí věkem?

Já v tom vidím rozdíl, že přirozenou smrtí může zemřít některý člověk třeba v padesáti, protože se nenarodil s dobrým zdravím a zemřel třeba na infarkt a smrt stářím je podle mě smrt na opotřebovanost organizmu, tzv. se nestala nějaká jednoznačná událost (např. mrtvice, infarkt, rakovina apod.), která by způsobila smrt.

Jak to vidíte vy? Jaký v tom vidíte rozdíl?

Odpovědi
Edison

Smrt věkem je rovněž přirozená smrt. Smrt na infarkt není přirozená, je v důsledku nemoci podobně, jako v důsledku úazu, ovšem většinou bez cizího zavinění.

ivzez

Otočil jsi to.
Smrt na některou nemoc není přirozená smrt.