Čekanka

Jaký je rozdíl mezi pískováním a leptáním oken?

Která metoda je spolehlivější, účinnější, kterou mám zvolit pro své auto? O kolik procent se sníží riziko krádeže, pokud použiji tuto metodu?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nesprávně chápeš toto značení. Toto značení nemá vliv na znesnadnění odcizení vozidla, ale zvyšuje pravděpodobnost jeho nalezení a identifikace v tuzemsku i v zahraničí v případě jeho odcizení. Některé pojišťovny v tomto případě dávají slevu na havarijní pojištění a na pojištění proti odcizení.

Aby toto fungovalo musíš být registrovaný v mezinárodním systému OCIS
u nás zastupovaným CEBIA spol. s r.o. Za registraci se platí každý rok poplatek 200 Kč.

Pískování se bere jako vyšší zajištění než lept.

Realizují se tyto systémy registrované do Systému OCIS.

  1. Systém bezpečnostního značení (SBZ) -provádí se technologií pískování, skla vozidla se značí speciálním kódem CEBIA schváleným policí ČR.
  2. Systém EUROVIN(EV) provádí se technologií pískování, skla vozidla se značí se kódem EUROVIN ( kód shodný s VIN vozidla).
  3. Systém ochranného značení (SOZ) – provádí se technologií leptání ( nižší bezpečnostní třída proti pískování), skla vozidla se značí VIN.

4.Systém AUTODOT (AD) – využívá k ochraně unikátní holografické etikety OV METAL a mikrotečky OV DOT se speciálními kódy.

5.Systém NSD (NSD) – nestandartní systém bezpečnostního značení oken, značení není provedeno dle standartů CEBIA. CEBIA neodpovídá za způsob jeho provedení.

Registrace vozidla v systému OCIS zaniká jestliže došlo ke změně vlastníka.

Platné osvědčení registrace v OCIS opravňuje vlastníka vozidla k čerpání výhod služby FLEX po dobu 12 měsíců ( prodlužuje se tím zaplacením 200 Kč).

V rámci služby FLEX může vlastník vozidla bezplatně, v případě jeho odcizení, využívat služeb HelpDesk OCIS.

  • registrace údajů o odcizení vozidla do systému OCIS s příznakem " vozidlo pohřešováno" „vozidlo odcizeno“.
  • okamžité předání informace o odcizení vozidla do zahraničí národním partnerům OCIS, kteří se zabývají vyhledáváním a navracením odcizených vozidel.
  • bezplatná doprava nalezeného registrovaného vozidla v Systému OCIS ze zahraničí do ČR.

Opsáno z vlastního osvědčení SBZ CEBIA.

Další odpovědi
Emefej

Běžného zloděje to možná částečně odradí, ale pokud si auto vyhlédne profesionální zlodějský gang, tak je to asi jedno. Manželce ukradli v létě za bílého dne necelý měsíc starého Golfa i s pískovanými skly, imobilizérem, alarmem a zámkem řadící páky. Auto se ještě nenašlo, už bude asi někde na Ukrajině.

Fajník

Podle tohohle videa jde leptání odstranit http://www.you­tube.com/watch?v=GLC3ER­LOYng . Takže ti jednoznačně doporučuju pískování