bolak

Jaký je rozdíl mezi pansexuálem a bisexuálem?

Nejlepší odpověď
led

ach, bolak, bolak,takto po ránu pri raňajkách…
výpis:„Hetero­sexuálne, homosexuálne, bisexuálne – to sú pojmy, ktoré väčšina ľudí pozná. Pansexual, relatívne nová kategória sexuálnej identity, sa vyznačuje fyzickou alebo romantickou príťažlivosťou pre všetkých , bez ohľadu na ich pohlavnú identitu, alebo biologické pohlavie.
Pansexuality – niekedy známe ako omnisexuality – je odvodené z gréckeho predpony pan-, čo znamená "všetko“. Ako taký, pansexuals môžu byť priťahované k všetkým biologických pohlaviam a rodových identít – vrátane mužov, žien, tých, ktorí sa nestotožňujú s určitým pohlavím, alebo tých, ktorí sú transsexuálnej a transgender povahy. To odlišuje pansexuality od bisexuality , ktorá označuje príťažlivosť k ľuďom iba dvoch rôznych pohlaví – mužskej a ženskej."
http://www.li­vescience.com/41163-pansexual-sexual-orientation-pansexuality.html

bolak

led: no tomu právě nerozumím, já myslel že pohlaví jsou jenom dvě, hurvínek a mánička

led

V tom je práve ten problém, hurvínek a mánička mali (ešte aj dnes majú) veľa dvojníkov s malými odchýlkami (to nie je sériová výroba) to nielen v ich divadle, ale aj v skutočnom živote.
Je to ako pri tovare v obchode, pokiaľ je zabalený vyzerá rovnako ako ostatné balíky, ale po rozbalení sa môžte dočkať prekvapenia.
Bolo to aj pri bábikách (dievčatách) pre deti, keď dali dole šatôčky bol to chlapec. Výrobcu z ďalekej Ázie nebudem menovať. Bol z toho poriadny poprask v médiách.