kristyjar13

Jaký je rozdíl mezi olejem a tukem?

Dostala jsem v kvizu tuto otázku a odpovědi jsou následují- a)v bodě tání

  1. podíl nenasycených mastných kyselin
  2. konzistencí a za d) všechny odpovědi jsou správné

Kdyby někdo věděl budu moc vděčná

Nejlepší odpověď
Kepler

Všechny odpovědi jsou správné. Podíl nenasycených mastných kyselin je určující, jestli se za normálních teplot bude tuk chovat jako olej, tedy bude mít i jejich konzistenci. Bod tání z těchto poznatků vyplývá taktéž. Zvolíme-li si jako referenční hranici teplotu tání +20 st.C, pak tuky máme s teplotou tání nad touto hodnotou, oleje pod ní. Přechod ovšem není ostrý.

Další odpovědi
ivzez

O tázka v kvízu byla chybně formulována, olej je také tuk.
Při této formulaci bych odpověděla c) → v konzistenci.