Jaký je rozdíl mezi odbornou a případovou studií? Mohu i v odborné studii aplikovat teorii a zmiňovat příklady z praxe?

Mám svoji práci nazvat odbornou studií nebo případovou? Jak správně definovat tyto pojmy?

Odpovědi
Conchus

Odb. st. by měla být řešením problému s dalším použitím na podobné situace. U příp. st. bývá řešení na zcela konkrétní situaci většinou neaplikovatelné na další podobné „případy“. Teorii bývá záhodno aplikovat ve všech případech, nutno pečlivě citovat. V obou situacích bývá vhodné tzv. variantní řešení.