Zlatý

Jaký je rozdíl mezi nájezdem a penaltou?

(Raději upozorňuju, že jsem naprostý sportovní laik.)
Uživatel Arygnoc definoval na slovenské sekci těchto stránek nájezd následovně - "nájazd je trestné strieľanie - samostatný útok od stredovej čiary na brankára." Což mi spíš připomíná penaltu - pletu se, nebo jde o synonyma? Dík

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Penalta - kop z místa (statický),nájezd - s pukem hráč jede na branku (dynamický).Lépe vysvětlit neumím.

Další odpovědi:

Bronzový

Pleteš se, "nájazd je trestné strieľanie - samostatný útok od stredovej čiary na brankára." je v hokeji, kdežto penalta (tresný kop) je třeba ve fotbale kdy míč není v pohybu.

Pokročilý

Zdarec, jde prakticky o synonyma. Asi víš, že penalta se říká trestnému kopu ve fotbale (míč je v klidu bez pohybu) a nájezde se říká trestnému střílení v hokeji (nájezd s pukem na hokejce). Ale prakticky je to to samé. Možná co bych doplnil, tak penalta se používá i v jiných sportech, kdy zkazíš míč, který prakticky nejde zkazit :-D "Proto se taky říká, že penalta se nedá chytnout, ale jen špatně kopnout :-D" - to se samozřejmě mluví o fotbale :-) Doufám, že to alespoň takhle pomohlo :-)

Diskuze k otázce

Zlatý

iceT

Takže jestli jsem to pochopila správně,tak je v tom ten rozdíl,že je to v jiných sportech,ale v podstatě totéž?:-)

Zlatý

quentos

taky jsem to tak pochopil. Ještě je to v tom, že jedno je s pukem, druhý s míčem a je asi fakt, že nájezd je od toho, že tam fakt "najedeš" - po ledě na bruslích ;{)>

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 99
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.