Dismas

Jaký je rozdíl mezi malgašem a zambem?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o míšence jednotlivých ras.

Zambové: negroidní + mongoloidní
Malgaši: negroidní + mongoloidní + tzv. australonéská rasa (uváděna jako 4. rasa – původní obyvatelé Austrálie)

"Zambo je termín španělského původu označující obyvatele Latinské Ameriky smíšeného afro-indiánského původu.

V kastovním systému koloniální Latinské Ameriky toto slovo původně označovalo pouze potomky ze svazku afrického a indiánského rodiče, popřípadě děti dvou zambů. K označení obyvatelstva s nerovným poměrem afrických a indiánských předků se užívalo mnoho specifických pojmů, např. cambujo (potomek zamba a indiánského rodiče). V současnosti pojem zambo označuje všechny obyvatele s výrazným podílem Afričanů a indiánů mezi předky.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zambo
Obyvatelé Madagaskaru jsou Malgaši (Malgašové). Jejich předkové připluli na Madagaskar z oblasti dnešní Indonésie a Malajsie před zhruba 2 tisíci let.
Obyvatelstvo se postupně míchalo s lidmi afrického typu a i dnes jsou na vzhledu Malgašů patrné znaky obyvatel Afriky (pobřežní části ostrova) i Asie (vnitrozemí ostrova).
Z Dálného východu si s sebou předchůdci Malgašů přivezli tradice, z nichž některé přetrvávají do dnešních dnů – např. kult mrtvých a svátek famadihana, při němž jsou těla zemřelých exhumována a jejich ostatky jsou pak znovu pohřbeny k věčnému odpočinku. Úředním jazykem je malgaština, francouzština a posledních několik let také angličtina."
http://www.obraz­kyzcest.cz/fo­togalerie/afri­ka/madagaskar/li­de