škubánek

Jaký je rozdíl mezi krystalovým cukrem a třtinovým cukrem?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Krystalový cukr je hrubě mletý cukr z řepy „cukrovky“, třtinový z cukrové třtiny. Řepný cukr je bílý, třtinový nažloutlý ( nahnědlý )

Další odpovědi
www

Mezi krystalovým a třtinovým cukrem není rozdíl žádný, protože i ten třtinový může být krystalový.
Rozdíl je pouze mezi řepným a třtinovým cukrem, na což se neptáš 😉.

hanulka11

krystalový cukr – se vyrábí z cukrové řepy a Hnědý třtinový cukr se získává z rostliny podobné bambusu – cukrové třtiny, která dorůstá do výšky až pěti metrů krystalizací z čerstvé třtinové šťávy s vynecháním všech chemických procesů a aditiv. Díky tomu si zachovává přirozený obsah minerálů, vitamínů a typickou karamelovou chuť. A také nezaměnitelnou přírodní vůni po ovoci, jablku i medu. Třtinový cukr je i sladší a slabě větrový.

Zdroj: http://www.ve­getarian.cz/po­traviny/nakup/tr%20cu­kr.html

mojitek

Třtinový cukr může být bílý a řepný cukr může být zase hnědý..oba můžou být krystal.Hnědý je nerafinovaný,u třti­nového to znamená,že je přítomno více melasy.Krystalový se používá více pro teplou úpravu drinků a pokrmů.Tzv.Mus­covado(jemněj­ší,tmavší,slad­ší s větším podílem melasy) je vhodný k úpravě drinků protože se snáze rozpustí.

anci

třtinový zdravější

IK

"Proč třtinový cukr?
Rozdíl mezi bílým a třtinovým cukrem nespočívá pouze v barvě, ale především ve způsobu jejich výroby a zpracování, které má za následek jiné výsledné složení. Třtinový cukr neprochází procesem chemické rafinace a bělení, a neztrácí tak své unikátní, zdraví prospěšné látky, mezi které patří kromě minerálů a stopových prvků také mnohé vitamíny, enzymy či vláknina. Bílý cukr při výrobě nejenže ztrácí všechny tyto látky, ale dokonce je zbaven i zdravé, zbytkové melasy.

Celoživotní a pravidelná konzumace bílého cukru může v našem organizmu způsobit pěknou paseku. Mezi zásadní negativní dopady na lidské zdraví patří zejména oslabení imunitního systému, riziko obezity, onemocnění srdce a cév, zvýšení hladiny cholesterolu, bolesti hlavy, deprese, ale i zvýšení rizika rakoviny, hemeroidů a kvasinkových infekcí."

Lze předpokládat že třtinový cukr nebude tolik kyselinotvorný díky obsahu minerálů.

Zdroj: http://www.plet­.cz/zdravi/vse-o-zdravi/286-bily-versus-trtinovy-cukr.html

Kamil Kretek

to je jedno hlavně že je to sladké