Jaký je rozdíl mezi klisnou a kobylou?

Nejlepší odpověď
kapka

kobyla už měla hříbě a klisna ještě ne

Další odpovědi
annas

Klisna je samice koně stará nejméně 3 roky. Chovná klisna je klisna určitého plemene, která je pro své výborné vlastnosti zařazena do chovu. Požadavky, které musí splnit jsou součástí standardů a šlechtitelských programů těchto plemen.

Kobyla je samice koně, která už porodila hříbě.

Doplňuji:
Zdroj:

http://www.ko­niny.ic.cz/slov­nik/index_Page393­.htm

annas

Čerpala jsem z uvedeného zdroje. Pokud má odpověď není zcela přesná, omlouvám se.