Monie

Kamarádka má koně, který se jí strašně bojí. Nemáte nějakou radu?

Nebojí se jen jí, ale všech. U bývalých majitelů problém nebyl, měli ho prý strašně rádi. Je na něho hodná. Když mu chtěla dát pamlsek ani k ní nechtěl přijít. A ještě bych asi měla dodat že je to valach.

Nejlepší odpověď
www

Chce to stejně jako se všemi takovými zvířaty pouze čas.
Musí si na ni nejdřív zvyknout a pak, krůček po krůčku přijme i ten pamlsek, později se dá i ovládat. Časté návštěvy, mluvit na něj klidným hlasem, blíž a blíž se k němu nenásilně přibližovat ap.
Zkušenost se zvířaty.

Další odpovědi
anonym

Nemyslím si, že by bylo podstatné, že je to valach.
Před pár lety mi dcera nechala doma psa, který nemohl být u ní doma, protože rozcupoval, na co přišel. Když po víkendu, kdy Ritu dovezli, odjížděli, měla jsem pocit, že se pes rozpláče. Dívala se za odjíždějícím autem s takovým zoufalstvím, že mi jí bylo moc líto. Týden byla jako zařezaná. K nikomu se nepřiblížila a vypadalo to, že situaci chápe tak, že je u mne za trest. Po týdnu teprve začala chápat, že má nový domov a nesměle se ke mně přibližovala. Vyhráno bylo, když se nechala poprvé pohladit.
Domnívám se, že tenhle kůň to má postaveno asi stejně. Nechápe, proč ho někdo trestá a za co. Je třeba dát mu čas a nechat ho zvyknout na nové prostředí i chovatele. Pokud bude vše v pořádku, během pár dní to kůň pochopí a začne se chovat normálně.

nikolenka25

Možná ho ostatní koně nemají rádi nebo mu nějak ublížily a myslí si že i ta kamarádka je nějaký zloduch… Musí prostě pomalu na toho koně. Dejte mu ze 2–3 dny a už bude trochu otrkanější :)

Anne

Pokud se bojí všech, vypadá to na ddřívější násilí nebo špatné chování k němu. Valach je vykastrovaný hřebec, tudíž má být hodnější a neměl by se dožadovat pohledů klisen nebo kobyl. Kamarádce bych doporučila, aby se obrátila na specialistu ohledně chování koní.

samicek333

Tohle předávání zvířat od majitele k majiteli se mi nelíbí a zvířeti už vůbec ne. jestli se u bývalých majitelů měl hodně dobře, asi je měl rád, tak se mu k někomu cizímu nechce.
Možná by bylo lepší, kdyby jí pomohli bývalí majitelé a třeba s ní chodili ke koni. Jako myslím, aby třeba vzali oni koně na vyjížďku a tvojí kamarádku oni vzali sebou. pak by jí jakoby seznámili atd…