irij

Jaký je rozdíl mezi Firefox Portable a Firefox. Jsou nějaké výhody?

Doplňuji:
No a když mám program portable(jakýkoliv) na flashdisku a chci ho spustit na nějakém počítači, musím ho stejně nainstalovat do počítače. Nebo ne? Mohu s ním pracovat v počítači a mít ho jenom na flashdisku?

Nejlepší odpověď
xSiriusx

Firefox Portable je internetový prohlížeč který je uzpůsoben pro přenášení na flashdiscích, usb HDD apod. nemusí se instalovat a nezanechává po sobě žádné stopy v podobě cookies, hesel atd.
Tedy pro klasické použití je klasický Firefox, pro přenášení potom Forefox Portable.
Doplňuji:
To už se odvíjí od programu.
Obecně se portable programy třídí na dvě skupiny. Buď musíš instalovat na flash, nebo se z ní pouze spustí.
Ale to už se odvíjí od programu. Například KMPlayer pro přehrávání multimedií stačí na disk nainstalovat a bude pracovat bez problémů i s kodeky kdekoli ho spustíš. Pokud potřebuješ konkrétní program klikni na zdroj. Tam je obrovské množství portable programů.
Zdroj: http://portable­apps.com/