Zlatý

Jaký je původ a význam úsloví "Každý sám nejlépe ví, kde ho bota tlačí"?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

KAŽDÝ SÁM NEJLÍP VÍ,KDE HO BOTA TLAČÍ...Koupit si nové boty je pro někoho slavnostní obřad na který se těší,ale pro většinu lidí nepříjemná záležitost.Jednou vám nevyhovuje barva,podruhé tvar,jedny boty jsou příliš těžké,jiné se nehodí pro každou příležitost,tyhle už vyšly z módy a další jsou zase výstřední.Ovšem nejvyšším rozhodčím o tom,zda je bota dobrá,není ani vkus,ani barva ani móda,nýbž jen a jen noha a ta to naneštěstí prozradí pozdě.Tuhletu zkušenost měli podle všeho už i Římané,ale jenom jeden z nich,Aemilius Paullus,povýšil botu do básnického přirovnání.Paullus byl podle vyprávění Plutarchova zasloužilý státník a člověk všestranně vážený,zámožný a spořádaný,zřejmě šťastný i v manželství,protože jeho žena měla "všech pět pé".Byla "postivá, poslušná, pracovitá, pěkná a měla peníze".Všechno se zdálo v nejlepším pořádku,ale po několikaletém manželství se Paullus zničehonic rozvedl.Přátelé nevycházeli z údivu,a když se ho pak jednou opatrně ptali,co a jak a proč,natáhl Paullus nohu a řekl: "tato bota je na pohled pěkná a jako nová,ale nikdo jiný než já sám nemůže vědět,kde mě tlačí"-čímž naznačil,že v jeho manželství nebylo všechno takové,jak se to jevilo okolí.

byl jsem pomalý

Zdroj: http://www.stastnezeny.cz/inde x.asp?menu=3036&record=&archiv =OK&pgf=0

Další odpovědi:

Zlatý

Koupit si nové boty je pro někoho slavnostní obřad na který se těší,ale pro většinu lidí nepříjemná záležitost.Jednou vám nevyhovuje barva,podruhé tvar,jedny boty jsou příliš těžké,jiné se nehodí pro každou příležitost,tyhle už vyšly z módy a další jsou zase výstřední.Ovšem nejvyšším rozhodčím o tom,zda je bota dobrá,není ani vkus,ani barva ani móda,nýbž jen a jen noha a ta to naneštěstí prozradí pozdě.Tuhletu zkušenost měli podle všeho už i Římané,ale jenom jeden z nich,Aemilius Paullus,povýšil botu do básnického přirovnání.Paullus byl podle vyprávění Plutarchova zasloužilý státník a člověk všestranně vážený,zámožný a spořádaný,zřejmě šťastný i v manželství,protože jeho žena měla "všech pět pé".Byla "postivá, poslušná, pracovitá, pěkná a měla peníze".Všechno se zdálo v nejlepším pořádku,ale po několikaletém manželství se Paullus zničehonic rozvedl.Přátelé nevycházeli z údivu,a když se ho pak jednou opatrně ptali,co a jak a proč,natáhl Paullus nohu a řekl: "tato bota je na pohled pěkná a jako nová,ale nikdo jiný než já sám nemůže vědět,kde mě tlačí"-čímž naznačil,že v jeho manželství nebylo všechno takové,jak se to jevilo okolí.

Zdroj: http://webcache.googleusercont ent.com/search?q=cache:prtJ2uj 0GrQJ:www.stastnezeny.cz/index .asp%3Fmenu%3D3036%26record%3D %26archiv%3DOK%26pgf%3D0+jak+v zniklo+%C3%BAslov%C3%AD&cd=105 &hl=cs&ct=clnk&gl=cz&source=ww w.google.cz

Zlatý

Původ byl zřejmě zde

Tuhletu zkušenost měli podle všeho už i Římané,ale jenom jeden z nich,Aemilius Paullus,povýšil botu do básnického přirovnání.Paullus byl podle vyprávění Plutarchova zasloužilý státník a člověk všestranně vážený,zámožný a spořádaný,zřejmě šťastný i v manželství,protože jeho žena měla "všech pět pé".Byla "postivá, poslušná, pracovitá, pěkná a měla peníze".Všechno se zdálo v nejlepším pořádku,ale po několikaletém manželství se Paullus zničehonic rozvedl.Přátelé nevycházeli z údivu,a když se ho pak jednou opatrně ptali,co a jak a proč,natáhl Paullus nohu a řekl: "tato bota je na pohled pěkná a jako nová,ale nikdo jiný než já sám nemůže vědět,kde mě tlačí"-čímž naznačil,že v jeho manželství nebylo všechno takové,jak se to jevilo okolí.

Zdroj: http://www.stastnezeny.cz/inde x.asp?menu=3036&record=&archiv =OK&pgf=0

Každý ví o svých slabinách.
Měl by.

Bronzový

Původ je samozřejmě ve zkušenosti...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2737
Zlatý quentos 1321
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.