slavets

Jaký je prosím druh a žánr díla od Henrika Ibsena „Divoká kachna“?

původně: knižky …

Nejlepší odpověď
annas

Knížka – nepřesná formulace – spíš díla.

Doplním Keplerovu odpověď, pokud jde o druh a žánr.

Někdy se pojmy druh a žánr zaměňuji, nevím, jak berete ve škole
.
1 .Literární druhy jsou lyrika, epika a drama.
2. Lilterární žánr – vedle lyrického, epického je i dramatický.

Divoká kachna je

  1. druh drama
  2. dramatický žánr – drama ve vlastním slova smyslu – činohra.

Dílo se předvádí na jevišti …

Zcela výjimečně jsem vám poradila. Určitě probíráte ve škole, takže jste mohla napsat, co si myslíte vy.

Další odpovědi
Kepler

Ibsen je znám především jako dramatik. Od roku 1864 žil Ibsen v dobrovolném exilu v Itálii a Německu. V té době napsal dramata:
Brand (1866, Brand), Peer Gynt (1867, Peer Gynt).......Vil­danden (1884, Divoká kachna).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hen­rik_Ibsen