Eloška

Jaký je přesný význam slova antikvariát?

Jaký je přesný význam slova antikvariát, nebo co to vlastně je?

Nejlepší odpověď
annas

Jahoda odpověděla správně, ale stručně. Proto doplním. Abych nekřivdila Panence, její správné odpovědi jsem si nevšimla, protože jsme zřejmě odpovídaly téměř současně.

Antikvariát je obchod prodávající starší použité knihy, grafiky, mapy, pohlednice, noviny a někdy také hudební nosiče a další materiály, čímž se liší od běžných knihkupectví, které prodávají tyto materiály pouze nové.

Antikvariáty ve většině případů tyto materiály také vykupují.

Domnívám se, že pojmenování vzniklo ze slova antikva = písmo. Antikvariát nabízí především písemnosti.

Další odpovědi
Jahoda

Antikvariát = obchod se starožitnostmi, obvykle s knihami. Knihy jsou zde podstatně levnější než v knihkupectví.

panenka

Antikvariát je obchod se starožitnostmi, obvykle s knihami kde si narozdíl od Knihkupectví knihy můžete koupit za levnější ceny než jsou v Knihkupectví.