Jaký je přepočet z newton na kg?

Např. 310 N je kolik kg?

Nejlepší odpověď
Olaf

Newton je jednotka síly, kg jednotka hmotnosti. Vaše otázka je pak podobná této: jaký je převod mezi kilometry a jouly. 😉 Nedává smysl. Každopádně, pokud jde o tíhovou sílu, pak 310 N odpovídá hmotnosti zhruba 31 kg – tíhové zrychlení na povrchu Země činí cca 10 m*s^(-2), takže na těleso o hmotnosti 31 kg působí tíhová síla o velikosti 310 N (přibližně). Stejnou silou pak působí toto těleso na podložku, na které spočívá. Když se doma vážíte, vlastně svou hmotnost zjišťujete díky tíhové síle. Na Měsíci byste vážil míň (měřeno na pozemské váze), ale vaše hmotnost by byla stejná. 😉 Musel byste zkalibrovat váhu, její mechanismus.

Další odpovědi
alenka901

Newton ([ˈnjuːtən] IPA) je základní jednotka síly. Jedná se o odvozenou jednotku soustavy SI, rozměr v základních jednotkách je kg⋅m⋅s−2.

Síla 1 newton je taková síla, která udělí volnému hmotnému bodu o hmotnosti 1 kg zrychlení 1 ms−2.

Newton je rovněž jednotkou váhy, t.j. síly působící mezi dvěma tělesy v důsledku gravitace. Hmota 1 kg poblíž zemského povrchu má tíhu zhruba 9,81 N (±1 % zejména v závislosti na zeměpisné šířce).

Tudíž těleso o hmotnosti 102 gramů je k Zemi přitahováno silou zhruba jednoho Newtonu.

Jednotka je pojmenována po slavném fyzikovi Isaacu Newtonovi.

Dandi

3040.06

Zdroj: http://www.pre­vod.cz/index.php?str=210­&raz=1