Kín

Jaký je postih za řizení bez řidičského průkazu?

Jaký postih hrozí za řízení bez řidičského průkazu v době, kdy čekám na jeho vydání po úspěšném absolvování zkoušek na řidičský průkaz. Postupuje se v tomto případě stejně, jako když ho již vlastním a zapomenu si ho doma?

Nejlepší odpověď
klumprt

Jsem toho názoru, že držitelem řidičského oprávnění jste hned po absolvování zkoušek. Takže nepůjde o přestupek řízení bez řidičského oprávnění, ale o porušení povinnosti mít při řízení u sebe řidičský průkaz. To se obvykle řeší blokově na místě v řádu stokorun, jenže v tomto případě se může stát, že řidičské oprávnění nebude ještě zanesené v informačním systému a policista tak nebude moci jeho existenci ihned ověřit. Bude to třeba pár dní trvat a celé to bude zbytečně komplikované.
Doporučil bych proto raději trpělivě počkat na vydání průkazu.
Doplňuji:
Opravuji se: Hned po absolvování zkoušek, držitelem oprávnění nejste. Musíte jít na úřad s glejtem od zkušebního komisaře potvrzujícím odbornou způsobilost a dalšími lejstry. Nicméně vydání řidičského oprávnění probíhá obvykle v rámci jednoho dne čili na počkání. Jen ten řidičák trvá, než se vyrobí.

Další odpovědi
anonym

To určitě ne,není to stejný,jako když ho zapomeneš,oni se tě hned najdou v databázi vozidel,vozí sebou PC v autě.
Raději se o to ani nepokoušej.

arygnoc

v tom prípade prídete o vodičák skôr, ako ho dostanete do rúk.

  • (asi) zákaz riadenia motorových vozidiel.

;-Q