Laiveth

Jaký je podle vás závažný problém v ČR?

Potřebuju, aby se na dané téma našlo více zdrojů a aby zaujal děti ve věku 14–16 a téma braly vážně.

Nejlepší odpověď
mosoj

Devastace a totální úbytek orné půdy.

Další odpovědi
Kepler

Skutečný problém je asi v parlamentu, ale děti tomu ještě nerozumí. Takže bych navrhoval otázku životního prostředí a udržitelného rozvoje. Vysvětlit proč jsou uhelné elektrárny tak škodlivé a snažit se posilovat obnovitelné zdroje. Vysvětlit, že obrovská výroba levných produktů je mrhání přírodními zdroji a lidskou prací. Vysvětlit, že elektroauta zatím nejsou řešením, protože výfuk mají většinou v elektrárně spalující fosilní paliva. Ekologické povědomí se stále zlepšuje, ale nesmí se zaspat.

bububabu

Žádná morální výchova z které plynou největší sociální problémy.

Lgee

Legální prodej jedů v cukrovinkach,v ochu­cených „vodách“,. Atp.
Tedy legální jed v něm umělé sladidlo aspartam, ostatní umělá sladidla nejsou zas tak škodlivá, ale tento jed by se měl zakázat jelikož se zakázal i v USA.

Hapiky: to je problém? Aspartam má každoročně na účtu přes 95000 nových výskytu rakoviny a 99.9% končí smrti do 2 let…

xxx3

těch je opravdu hodně, problém je, že se jedná často o problémy složité, které lze jen velmi obtížně polopaticky vysvětlit. Jak tu psal Kepler, tak jedním z takových vážných problémů (ale snáze pochopitelných) je otázka ničení životního prostředí. Velkým problémem (a to nejen v ČR) je pocit mnoha lidí, kteří nezažili válku, že náš současný (v průměru poměrně pohodlný) život je tak nějak samozřejmý. Řada lidí je dnes ochotná do demokracie tak trochu „hodit vidle“, protože je to „neefektivní“, není to dostatečně vzrušující a vůbec je to takové složité a zavání to nějakými elitářskými žvásty.

dubraro

Odpovím slovy britského historika Paula Johnsona: „Největší metlou dvacátého století jsou profesionální politici.“

Největší problém je IMHO nesoulad mezi pravomocí a zodpovědností. Politikové mají vysokou pravomoc ale nelze je odvolat a za zločinná rozhodnutí potrestat.

Rokio

Zneužívání sociálních dávek.

Nejsem xenofob. Spousta „bílých“ Čechů také nepracuje a pobírá soc. dávky a zapříčiňují tak zvyšování státního dluhu (teď nemluvím o Romech).

Mezi další problémy ČR patří také hamižnost těch nejbohatších, úbytek orné půdy, kouření a alkohol mladistvých, korupce atd.

ivzez

Aby děti a dospívající ve věku od 14 do 16 let let
brali problém vážně, měla byste mu sama věbovat
dostatek pozornosti.

Měla byste vědět, co tuto skupinu zajímá
a vybírat z oblasti, které aspoň trochu rozumějí.

Naše nápady Vám v tomto ohledu nepomohou
(neznáme cílovou skupinu).

hapiky

Těch problémů je hafó. Všeobecně to jsou jako téměř všude jinde drogy, alkohol, výherní automaty, spojené s následnými podvody, krádežemi, přepadáváním, i vraždami. O výrobě drog ani nemluvě.

bolak

Lidi žerou moc morčat, to by se nemělo.

Kepler: já myslim že platí nějakej zákon o zachování hmoty, ne? ať si lidi kutaj kde chtěj, nic se neztratilo, všechno je pořád tady na zemi.. a ropa zase naroste..

a k tomu mrhání, za komančů se všechno opravovalo, každej uměl pomalu všechno a jak to s nima dopadlo, není lepší koupit nový? udělá to odborník, neriskuješ že ti od toho shoří barák, výroba zabere míň času, lidi dostanou práci a ty sám ji ušetříš, stejně tak čas kterej pak můžeš věnovat něčemu užitečnýmu.. lidstvo dělá pokroky hlavně proto že každej se věnuje tomu svýmu, kdyby všichni lidi uměli jenom prodávat u kasy, moc daleko bysme se asi nedostali

a co se týče devastování matičky země, tak od toho jsou tu lidi tam nahoře, tím se normální člověk nemusí vůbec zabejvat, a zas tak hrozný to taky není, až to hrozný bude, poznáme to třeba tak že za vyhození plastový láhve do špatnýho kontejneru bude pokuta 50.000 nebo vězení..a do tý doby ..ruce za hlavou a leháro..

Lamalam

Totální rozklad učňovského školství.

Mc Merkurion

… legalizace (teda spíše její nelegalizace a trestání držení) marihuany …