Jaký je minimální věk pro užívání klasické motorové pily?

Našel jsem dětskou variantu zde: http://destske-naradi-a-nastroje.heure­ka.cz/klein-bosch-motorova-pila/recenze/#sec­tion Hračka vhodná pro děti od 3 let.

A proto mě to napadlo, že tu asi bude nějaký věkový limit u té klasické, ale jaký?

Nejlepší odpověď
tforro

Výrobci tuším všeobecně uvádějí v manuálu 18let. Osobně si myslím, že ta hranice by měla být vyšší alespoň 22let, protože to je velmi nebezpečný stroj.
Ovšem patnáctiletý mladík vyrůstající vsi může pilu zvládat lépe, než třicátník ze sídliště…
Jsou na to i kurzy ,známý pracoval často s mot. pilou a zaměstnavatel ho čas od času hnal na přezkoušení.