zjentek

Jaký je institut obrany proti sousedovi, který mě při grilování klobás na zahradě přes plot častuje vulvárními výrazy?

Rokio jenže já jsem polda! Ale doma si griluju jen tak, ve flanelový košili. Takže on to neví. Já dělám v utajení. Nesmí se to profláknout! Takže co s ním, jako? Zjevně trpí svobodou slova přičemž nemá vyloženě strach z „vyšší moci“ a to je špatně. Slyší ho i ženy a děti. Děkuju.

Odpovědi
Rokio

Myslím si, že se jedná o přestupek narušení občanského soužití (pokud to dělá intenzivně).

Můžeš jit na městskou policejní stanici a podat tam trestní oznámení.

Ametyst

Pozvi ho na klobásu. Třeba ty jeho řeči neměly hlavu ani patu z hladu.

Drap

Dej mu pár facek a třeba přestane.