DusanOrlik

Jaký je hlavní rozdíl mezi POLITIKOU LEVICE a PRAVICE?

PORAĎTE

Odpovědi
anonym

Politický kompas:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po­litick%C3%BD_kom­pas

Jambalaya

To nejsou moc jednoduché otázky, to píšeš nějkou práci, či co? Velmi jednoduše řečeno:

Levice je více sociální, tzn. jejím hlavním cílem je co nejvíce regulovat trh a tím pádem přerozdělovat více peněz. Zjednodušeně řečeno „Bohatým brát a chudým dávat“. Docílí toho tím, že zvýší daně a to co vybere, vyplatí je na transferových platbách. Levicová politika je demotivující pro schopné podnikatele a firmy.

Pravicová politika by naopak měla podporovat podnikatelské tržní prostředí, protože jen schopní lidé dokážou vytvořit pracovní místa, a tím pomoci státu, sobě i ekonomice. Snaží se zamezit zneužívání sociálního systému, což se v tomto státě děje. Jsi-li schopný, podnikej, tvoř a vydělávej. Když se nebudeš snažit, máš smůlu.

Tohle ti napíšu já, protože jsem podnikatel a nikdo mi nic zadarmo nedá. Možná ti ale napíšou někteří lidé z tohoto serveru, kteří ti vysvětlí, že nejlepší by bylo, kdybychom se měli všichni stejně. to už jsme tady ale měli 50 let a moc se to neosvědčilo.