Kiklopofoun

Jaký je důvod nízkých teplot v Ojmjakonu?

Ahoj,
řeknu to narovinu, mám to za úkol do zemplu, ale na internetu jsem nenašel kloudné vysvětlení, leda že tam je permafrost, což mi nepřijde jako dostatečné odůvodnění. Zkusím teda štěstí tu, jestli náhodou někdo nebude vědět, a nebo jestli by mi to někdo nemohl najít.
Děkuji moc

Nejlepší odpověď
Kepler

Vysoká zeměpisná šířka i poměrně vysoká nadmořská výška, kontinentální klima, v nejbližších mořích žádný teplý proud (jako Golfský), který by klima zmírňoval. Znakem kontinentálního klimatu jsou i extrémní výkyvy teploty během roku – až přes 100 st. Více na https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ojmjakon

Další odpovědi
ivzez

Našla jsem totéž, co Kepler, takže bych nemusela
nic psát, stačilo by jen Keplerovu odpověď ohodnotit.

Ale mně se líbí přiznání, že je to úkol.
Úkoly se tu objevují, upřímnost už méně.