klob1

Který byste si koupili telefon z těchto, co jsem našel? Popř. podobný?

Potřebuji odolný telefon, síť od 4G (LTE) a výše. Asi i stačí i ta 4G (LTE). Měl by být odolný, většinou mi praskne display malým opřením. Pracuji s tel. všude, co se týče i venku a také tzv., dílny. Měl by mít funkční GPS (míněno, že najde i signál), protože u mě dva nové tel. nedokáží najít signál. Když bude mít klasický jack 3,5mm, tak je to výhoda. Měl by jí na tom Excel (popř. Office) bez internetu, přímo v mobilu. Ne to, že to má Google disk. Tam to nemyslím. To mi je na nic. Dual sim, nejlépe s možností rozšíření o paměťovku, ale aby byli zachované ty dvě simky. Takže sloty. Pokud mi nic nezbude, tak hold jen hybrid. Také je důležité, aby se mi nesekal, neresetoval nebo sám nevypínal tel. při aplikacích jako je ten Excel. apod. Nebo i jen tak sám o sobě.
Foťák a kameru tak neřeším. Jen, aby bylo slyšet hovor, občas si ho půjčí mamka, která slyší hůře. Asi i zvuk, by měl za něco stát, ne chrčet.
Také někdy využívám hospot, pro domácí wifi, a někdy na cestách připojuji Notebook kvůli netu, tak beru data z mobilu.
Ptám se tu, i jestli někdo třeba už nemá zkušenost s těmi, co jsem našel. Nechci Iget Blackwiev a podobné. Cena by měla být max. asi ty 4 tis. Kč, samozřejmě, méně lépe.
Našel jsem tyto Ulefone Amor X5 Pro, Oukiel WP5, Oukiel WP12, Cubot King Kong mini. Přemýšlel jsem i o Doogee, ale už mi říkal někdo, že display u něho mu nevydržel, tak nevím.
Když tak více info třeba i v diskusi.
Sice je recenzí, ale raději jestli někdo nemá přímo nějakou zkušenost s těmito odolnými mobily.
Děkuji.

Odpovědi
Hlada

Na jaře jsem si koupil Cubot mini 2. Je to jediný malý telefon na trhu. Pro psaní nebo prohlížení internetu je až příliš malý, takže nelze doporučit každému. Nemá vyměnitelnou baterii, nemá jack pro sluchátka. Osobně jsem s ním ale spokojený, protože splňuje moje prvořadé požadavky a to je velikost (mohl by být o 0,5" větší), odolnost, IPS displej a LTE. Paměť 32 GB mi stačí, takže nepotřebuju kartu. Má přijímač pro všechny navigační systémy, první fix je zpravidla do 6 vteřin, takže nezdržuje při hledání kešek. Z výroby má nalepenou ochrannou fólii. Silikonové pouzdro a sklo se dá koupit v Číně.

klob1

Je to Oukiel WP5 Pro.