zjentek

Jaký bude následek, když v těle dojde sůl?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Konečným následkem bude smrt, viz zdroj.

zdroj:
McCance, Robert. Experimental sodium chloride deficiency in man. London, 1936.

Další odpovědi
Kepler

Důsledkem nedostatku soli v těle bývá silná žízeň, pocity únavy, bolesti hlavy, někdy i deprese, křeče svalů lýtek a prstů na nohou. Dostavuje se oslabení, ztráta chuti k jídlu, mdloby a zvracení, neschopnost jasně myslet a v létě nebezpečí úpalu. Dostatek soli přijímáme i v neosolené potravě, takže k nedostatku sodíku může dojít jen ve výjimečných případech (silné pocení, průjmy). http://www.ces­kaordinace.cz/ne­dostatek-sodiku-v-tele-ckr-1063-8703.html

bububabu

Známá nikdy nesolila a nikdy nejedla nic kde je sůl a zkolabovala, omdlela a skončila na kapačkách v nemocnici kde ji doktoři domlouvali že sůl je velice důležitá pro organismus!