bolak

Jaktože větší zvířata neběhají obecně rychleji než ty menší, když mají větší nohy a tím pádem i delší krok?

Odpovědi
anonym

Protože zvířata se – obecně, rychle nepohybují kroky, ale skoky – nezáleží až tak na délce samotných končetin. Na délce skoků se podílí jednak délka končetin, ale hlavně schopnost pátěře být zkroucena a narovnána (možnost předsunout zadní nohy dopředu).
Koukni na fáze skoku třeba geparda nebo zajíce…
😉

Kelt

A to počítáš rychlost absolutní, nebo relativní vzhledem k velikosti zvířete. Obvykle je menší zvíře potravou pro to větší, tak z toho důvodu má výhodu rychlejšího pohybu a pod.