bolak

Jaktože v českých novinách se informace o národnosti nebo fotografie neuvádí, ale na Slovensku s tím nemají problém?

http://www.top­ky.sk/cl/10037­0/1414099/Sia­leny-incest-na-vychode--Martin--66--sexoval-s-dcerou--32---detom-je-otcom-a-dedom-zaroven-

I když.. ono pokud si člověk který znásilnil svoji dceru není schopen za 6 let připravit lepší výmluvu než že „nevěděl že souloží s vlastním potomkem, protože už byla tma“, tak o příslušnosti nemůže být pochyb.

Odpovědi
led

povedala by som, že na Slovensku médiá zneužívajú, že mnohí ľudia nepoznajú svoje práva. Nemajú právo na zverejnenie tváre a plného mena, okrem výnimiek stanovených zákonom, ale kto z radových občanov vie, že v takomto prípade má právo žalovať médiá.
Na druhej strane veľakrát ide aj o fakt, že veľakrát médiá po prvom zverejnení upierajú svoj žraločí zrak na ďalšiu obeť a meno a tvár sa už neobjavia. Tu ptotom platí „zíde z očí, zíde z mysle“. Ale ak takáto obeť zažaluje médiá, stane sa hneď slávna, tlač začína rozpitvávať prípad a vrtať sa do osobného života obete, čo mnohým potom narobí problémy v spoločnosti.
Na vašu otázku:
zjavne české médiá si viac vážia súkromie človeka, občana tejto republiky, alebo rešpektujú „Zákon na ochranu osobnosti“, čo pri hyenizme slovenských médií a hlavne bulváru ako sú Topky (Čas), neplatí. „Zákony na ochranu osobnosti“ sú pri tom v oboch republikách rovnaké.

zjentek

nevím, ale zajímalo by mě, s kým si teda myslel že souloží ..koho ta chuděra hrála ,)

anonym

led nesouhlasím, v mediích se mluví o vietnamcích, ukrajincích a dalších národností, pouze o cigánské (romské) se nemluví, nepíše.

led

O to práve ide. …ale kto z radových občanov, snáď okrem občanov romskej národnosti, vie, že v takomto prípade má právo žalovať médiá.