JarkaHor

Jakou zkušenost máte s příbory, co jsou z barevného kovu ? Neošoupe se barva ?

Odpovědi
aliendrone

Barva se ošoupe jen když je kov BARVENÝ (zpravidla barvou). Takový jsem ale v životě neviděl, možná existuje jako dekorace nebo tak něco, ale k použití to jistě NENÍ.
BAREVNÝ kov je něco jiného, obecně je to názve pro neželezné kovy a slitiny (měď, hliník, mosaz, bronz, alpaka…). Není na nich nanesená žádná barva, jejich barevnost je „od přírody“. Viděl jsem měděné kuchyňské nádobí i věci jako naběračka, příbory ale ne. Ty se dělají obvykle z ušlechilých kovů (stříbro, zlato atd.)

Barevné kovy podléhají v různé míře korozi, takže se musí často cídit. Nebo se spokojit s nabytým vzhledem (hliníkový příbor). Venkoncem vlastně i většina ušlechtilých kovů není zcela korozi odolná, typicky stříbro.

Tudíž „ošoupání barvy“ nehrozí, stačí hadr a vhodné cídilo. Jediná vyjímka jsou POKOVENÉ výrobky (např. chrom na oceli), popřípadě mořené apod., tam by „ošoupání“ povrchové kovové vrsty při používání hrozilo. :)

Roman71

Dcerka mi minulý týden ukazovala příborové sady koupené v Ikea.. černé jako uhlí. Celý fór byl v povrchové úpravě použitého nerezu. Klasická barva, která by se snadno „ošoupala“ to rozhodně nebyla. Tipl bych si, že byl povrch zbarven nějak chemicky, jak je to například s eloxovaným hliníkem.. kdo ví?

Millisek

Mám černé příbory, co jsem si objednávala z Bakly a ty teda dávám normálně do myčky a nic se s nimi nestalo :)

Cizecek.M

Zkušenost zatím nemám, ale právě mám v plánu kupovat ty v byrvě mědi :) A docela bych uvítala tip, kde seženu kvalitní :)

Kajolka

Mrkni se na shop bakly. Já jsem je od nich kupovala a musím říct, že jsou naprosto luxusní a kvalitní. A to je to, co oceňuju. Mrkni na ně, budeě nadšená.

Cizecek.M

Děkuju moc za tip. Na bakly se určitě mrknu. Já jsem ten shop neznala :) A to ty příbory sháním už docela dlouho, tak nevím, že mi ten shop unikl :)

Kajolka

Určitě :) Mrkni a němáš zač. Je mi dej vědět, zda sis na bakly něco koupila :) Budu ráda za další isnpiraci :)

Vercule

Koupila jsem si černý a jsem nadšená. Fakt se mi libí, prostřený stůl vypadá luxusně i na stredeční večeři :D Díky moc za nasměrování :)

Honzin8

Ty černý vypadají hodně luxusně :) Kolik jich je v sadě?