MartGrin

Jakou smlouvu uzavřít s někým, koho nechci zaměstnat?

Potřebuji někoho, kdo by mi sjednával schůzky s potenciálními klienty, ale nechci takového člověka přímo zaměstnat. Důvodem je, že po něm nebudu chtít, aby měl pevnou pracovní dobu, práci může dělat odkudkoliv, stačí mu jen telefon a platil bych mu pouze za získané výsledky, tedy za sjednané schůzky. Jedná se tedy o velmi netradiční práci. Díval jsem se, že brigádníci většinou podepisují DPP (dohodu o provedení práce) nebo DPČ (dohodu o pracovní činnosti), ale obě vytváří vztah zaměstnavatele – zaměstnance, který nechci. Jakou jinou smlouvu bych měl tedy s takovým člověkem podepsat, aby vše bylo legální?

Odpovědi
Kelt

A proč bys musel uzavírat smlouvu? Setkáte se, dáte si kontakt, poobědváte a dohodnete se. Ten ti sežene lidi, a lidi řeknou. že je posílá pan Vančura. Ty budeš mít na pana Vančuru kontakt a budeš znát jeho účet a podle lidí a částky za osobu, mu budeš posílat peníze. A pokud máš peníze, tak je můžeš posílat kam chceš, třeba na nějaký fond a to kvůli finančákům. A jestli vám vadí, že používám druhou osobu singuláru, tak si tam představte plurál.

elkon

Pán je zřejmě „vychcánek“.

dubraro

Na to si nemusíš najímat člověka, můžeš využít služeb komerčního call centra.

nyjono

Velmi netradiční práce??
No, to možná před 1/4 stoletím.
Mně tu v dnešní době jako velmi netradiční npeřijde.
S kolegy děláme něco podobného pravidelně.

MartGrin

Kelt: Tak by to bylo samozřejmě ideální, teď jde o to, jestli je to práce na černo nebo není. Jdu si to trochu víc vyhledat.