Michal Kole

Jakou roli teď Bill Gates zastává v Microsoftu (prý už není ředitelem) ? Jakou roli v Microsoftu zastávala jeho žena?

Odpovědi
bolak

Tak Bill už neředí? Ale pořád je majitem ne, to mu snad stačí?

A Melinda, ta zastávala roli inteligentní ženy, tady se to dočteš > http://www.dre­amlife.cz/svet-uspesnych/pod­nikani/melinda-gates-zena-miliardare-s-velkym-srdcem/article­.html?id=225

Ale popravdě řečeno, vona vodjakživa hlavně kritizovala. Jenou prej mladej Gates přišel domů a povídá jí, tak už vím jak se budou menovat ty nový systémy a Mel tak jako znudně povídá „nó, tak jak? dělej..“ a von povída „windows“ a vona na to: „no, dobře, ale já to mejt nebudu“.

jpau

Bill neřídí, řídí Steve (Blamer – dělal různé reklamy, byl to takový maskot MS, hlavně v Americe, velmi dobrý obchodník, mizerný vizionář).

Pokud vím, tak Bill s MS už nemá nic společného, je (pravděpodobně většinový) majitel ale do vedení a managmentu firmy nezasahuje. Jinak byl už není ředitel od roku 2000, nějakou dobu ještě zasahoval do vývoje MS (především Windows produkty).

Jinak jeho manželka (Melinda?) je v různých neziskovkách, boj proti AIDS, hladu atp. Dřív to dělala jen ona za (charita je pro MS super reklama), teď už se tomu věnují s Billem – ten už do MS nezasahuje.