Zlatý

Jakou největší, nejtěžší nebo nejvzácnější houbu ste kdy našli, když jste byli na houbách?

A teď myslím vopravdu na houbách, né na houbách jako na houbách...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Našel jsem chřapáče černého - snad nejvzáznější z nalezených
http://www.myko.estranky.cz/…
no a nejtěžší byla pýchavka obrovská (vatovec). Tu jsem nevážil, ale zdravá plodnice měla průměr 54 cm..
http://cs.wikipedia.org/…
P.S.: odkazy dávám pro ilustraci

Další odpovědi:

Zlatý

Trs hlívy ústřičné z jednoho velkého pařezu jírovce u Útěchova. Vešel se mám akorát do kufru Š120 :-D.
Z vzácných korálovce.

V oblasti Netolic jsem objevila a chodila obdivovat (z patřičné vzdálenosti kvůli puchu) květnatec Archerův a mnohokrčku dírkovanou (ten nesmrděl) nevím,která z těchto hub je vzácnější.Pravdou je,že jsem nález hlásila do Krajského muzea a lokalita byla označena.Můj manžel kdysi našel při kopání u kořenů stromu lanýže,ale toho jsem ani neviděla.Největší houba ? Klasika-vatovec. Nejtěžší houby byly asi ty,které jsme sbírali a konzumovali obohacené o kadmium a olovo vinou Černobylské tragédie . Každoročně nalézám kotrč,tam je to jednoduché,rostou stále na jednom stanovišti. Přiznám se,že jsem nikdy,prostě NIKDY nenašla ani neochutnala smrže :(((

Zlatý

největší? Žampióna jak kráva.
nejvzácnější? Hřiba královskýho.
nejtěžší jsem nenašel, ta se koupila - to byla hlíva ústřičná

Zlatý

já jen pýchavku ta teda byla fakt velká a obrovský bedly u Poděbrad ty sem musela přepůlit, nevešly se mi ani na pánvičku, ale ty obalený řízečky pak z nich, jako z masa mňam mňam mňam :)

Zlatý

Já na houby nechodím, to je manželova parketa. Jednou přinesl lanýže, a také stročka trubkovitého. Našel i smrže. :-)

Největší? Hřib smrkový, koukal na mne z trávy pod malinkatým smrčkem ještě venku před začátkem lesa. Měl průměr klobouku 15 cm a vážil cca 600 g. Bratr tvrdil, že je to skutečná rarita, že běžně rozhodně takových rozměrů nedorůstá.
Z vzácnějších hub jsem našla muchomůrku nazelenalou, nádherně voněla po mandlích. Slibovala jsem exmanželovi večeři, ale ujela mi noha na blátě a houba letěla neznámo kam do křoví. Já to sice ubrzdila, ale večeře potom musela být zdravotně nezávadná. Taková to byla škoda ☺!

Pokročilý

kotrč

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 881
Zlatý annas 870
Zlatý quentos 862
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 474
Zlatý marci1 460
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.