Pokročilý

Jakou máte zkušenost s ohlávkou pro psy HALTI?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Každý pes bez ohledu na velikost by měl být ovladatelný na obojku a vodítku za každých okolností.Tak zní zbožné přání,ale pravdou je,že když vidím ještě dnes psa na ostnáči,je mi jasné,že majitel svůj boj o výchovu psa prohrál a jedná se o týrání .U velkých plemen lze doporučit halti,ovšem ne pro všechny případy.Na výstavu a cvičiště s ní nechoďte. :D

Další odpovědi:

Bronzový

Já Haltinu mám a zkušenost je asi taková, že když můj pes někam chce mermo mocí jít ... tak haltina nehaltina, zabere a táhne jako blázen.
Ale jinak jo, ale pes si na ni musí zvyknout, jako ostatně na všechno. Ale kup si polstrovanou, je sice dražší, ale aspoň to pejskovi nerozedře čumák až do krve :-(. Já ji používám hlavně v zimě, když je náledí a bojím se, že pes zabere a já to nevyrovnám. JInak chodíme bez ní, ale synova slečna je drobné postavy, tak ta chodí s pejskem zásadně s Haltinou a moc si to pochvaluje.

Bronzový

Vím, že pokud máte silnějšího psa, který tahá, tak ho to haltina "odnaučí". Pes, protože mu bude nepříjemná hned pochopí, že když půjde pomalu, nic se nebude dít.

Já ji nezkoušela ale vím, že to měl někdo na cvičáku a to tam instruktor vysvětloval.

Pokročilý

Pro psa je přirozené pokud má obojek táhnout. Odnaučuje se to poslušností a jednou z pomůcek je ohlávka HALTI. V tahu HALTI automaticky stáhne čelisti psa (podřizovací podnět), pákou za čenich řídí hlavu a tím také mění směr pohybu psa k páníčkovi.
Pro psa je nepřirozené a nepřijemné, když zatáhne, aby se mu vyvracela hlava, proto i já jako chovatelka ji doporučuji všem :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.