darysa

Jakou mám šanci proti exekutorovi, mám-li trvalé bydliště v Rakousku a chodí mi tam penze? Může mi ji sebrat?

V Čechách mám exekuci na 850 000,–, trvalé bydliště mám v Rakousku, kde mám penzi 600,–EUR a v Čechách mám penzi 6.000,– Kč, kterou mi měsíčně zablokoval exekutor a nenechal mi a ani minimum a chci vědět, jestli má exekutor právo mi sebrat penzi v Rakousku. Děkuji za odpověď, Renatam

Odpovědi
Drap

Ano, má. Ovšem ne celou. Životní minimum by ti mělo zůstat.

Hlada

Nebylo by lepší se snažit těch 850 000 vrátit, než si platit exekutora?