plebs

Jakou má kontrolu supermarket při omylu digitálního občana?

Na př. s moudrým telefonem naskenuje místo pomerančů brambory.

Nejlepší odpověď
Filip84

Velice jednoduchou: namátkovou.

Jedenkrát třetí zákazník, s tou scanovací pistolí, podruhé pátý zákazník, a pak po sedmi zákaznících dva po sobě: zapípá to a ten zaměstnanec, který má za úkol dohlížet nad samoobslužnými pokladnami, musí vzít další ruční scanner, průkazku s kódem, dojít k tý samoobslužný pokladně, přihlásit se tam svým kódem a tou kartičkou s kódem, spárovat to s ručním scannerem, který si vzal, a pak do něj napípat položku po položce.

Ono to samoobslužné markování položek přináší úspory – na místě (obslužná kasa zabere víc místa), na energiích (obslužná kasa víc sežere), na personálu (může jít tahat flašky, nebo uklízet prázdný obaly, namísto aby seděl za kasou). Proto nikdo nepočítá s tím, že když si budou nákup tipovat knedloši sami, že to bude na 100% sedět. Za prvé, i v obecenstvu možú sedět voli, no a potom ještě nikdo nevynalezl systém, který by český člověk neojebal. Ale to vůbec nevadí, s tím se počítá!

P. S. Moudrý není synonymem ke slovu chytrý. Ono pojem a průjem také znějí podobně a každý to slovo znamená něco úplně jiného, že? 🤪🤓🙄

Další odpovědi
Drap

To by žádný občan neudělal. Brambory jsou občas dražší než pomeranče.

Dochy

Občas nakupuju s tím jejich terminálem a párkrát už mně kontrolovali: Před zaplacením namátkově několik kusů zboží zda to souhlasí s tím, co mám v seznamu. Co by dělali pokud zjistěj nesoulad jsem zatím nezjistil 😉 Je fakt, že párkrát už jsem něco namarkovat skoro zapomněl, ale zatím jsem si to uvědomil vždy včas.

Hlada

Velmi časté kontroly nákupu. Odhaduju, že 20 – 30% nákupů je kontrolovaných. Myslím, že takové krádeže jsou bezvýznamné. Mnohem zajímavější jsou slevy pro registrované zákazníky. Registrovaný zákazník si nedovolí krást, protože není anonymní a užitek ze slev je podstatně větší než z krádeže při velké pravděpodobnosti dopadení.