EliškaG

Jakou koupit elektrickou pumpičku?

Zvažujeme doma s manželem o koupení elektronické přenosné pumpičce. Poradíte jako třeba z těchto dvou: https://www.al­za.cz/sport/bos­ch-easypump-d6372193.htm nebo https://www.al­za.cz/sport/rho­natt-bezdratova-multifunkcni-elektricka-pumpicka-d7073444.htm#pa­rametry děkuji
Hodlám dofukovat kola, balon atd… a asi bude spíše bývat doma

Nejlepší odpověď
Filip84

Na dotaz nejde nějak pregnantně poradit.

Máš to v kategorii cyklistika. Ta fotka té první napovídá, že to budeš mít, spíše, doma, nebo ten Hebel budeš tahat s sebou na kole? Jako jestli jsi na tom, jako já, a máš kolo se dvěma nosiči a hmotností vojenského kola, tak prosím, pak není žádný problém. Ale většina lidí to takhle nemá.

Pokud ten Hebel budeš mít doma: není lepší koupit normální kompresor? Pokud ho budeš tahat s sebou: jak ho budeš nabíjet? Máš na kole nábojovou Lichtmaschine a světlomet s USB portem, a tím budeš nabíjet pumpičku? Protože jinak na to, Sicher, zapomeneš, a ve chvíli, kdy budeš potřebovat pumpovat, bude pumpa kaput.

Jako, víš co, já nevozím na kole žádné nářadí. O kolo se starám sám, takže vím, co mám, a protože jezdím na Schwalbe Marthon Winter, a na Schwalbe Marathon Plus Tour, tak defekt prakticky neznám. Teď jsem koupil, v akci po Kč 390.00, Schwalbe Marathon GT 365. Vyjíždím takhle z Krásné nad Bečvou, a najednou rána, že jsem se až lekl. Zastavím vozidlo a: zadní plášť Durch prázdný. Tak to otočím, dojdu do ŽST Krhová, dojedu k nám, dotáhnu ten krám na autobusovou zastávku, chauffeura se zeptám, jestli mne s tím odveze, že nemám vzadu Luft a nemůžu s tím jít, že bych poškodil kolo. Odvezl. Doma jsem zjistil, že je tam asi 2 cm dlouhý řez, a že v místě toho řezu je úplně rozcupovaný kord, a že ta slibovaná dvoustupňová ochrana, co má mít stupeň ochrany 6, tj. jenom o jeden méně, než Schwalbe Marathon Plus (Tour), nemá žádnou ochranu. No nic, no, tak jsem objednal ještě jeden plášť, koupil duši, a obojí vyměnil.

Neříkám, že to máš páchat podle toho, každý jsme jiný, máme jiné priority, jedno s druhým, já Ti jenom říkám: napiš, co od toho čekáš, co tím míníš foukat, na jaký tlak, zda-li to budeš tahat s sebou, jako kočka koťata, nebo to bude doma, nebo v autě, nebo na motorce, nebo: kde, a co to bude dělat.

Až pak se dá, případně, poradit.

Nebyl by lepší nějaký normální accu kompresor? Třeba tohle:

https://www.makita-eshop.cz/kompresory-makita/kompresor-aku-makita-dmp180z

nebo raději normální kompresor:

https://www.li­dl.cz/p/parksi­de-kompresor-pkz-180-c5/p100345839

Protože každý akumulátor má omezenou životnost. Půl roku ne, to by se v něm něco muselo pokazit, ale počítej 2–3 roky, a pokud není uživatelsky vyměnitelný, tak s ohledem na cenu zařízení to znamená nutnost koupě nového Hebelu. Proč? Proč kupovat krám s baterií, na doma, když můžeš mít, za obdobné nebo i lepší peníze, krám bez baterie?

Další odpovědi
aliendrone

No, pumpičky jsou hezké, předpokládám, že akumulátorové s USB dobíjením. Musíš vyjasnit K ČEMU je potřebuješ, bo např. pro huštění nafukovacích matrací (jako např. https://www.ma­rimex.cz/nafu­kovaci-postel-intex-classic-double/ ) jsou NEVHODNÉ, dávají malý objem vzduchu za jednotku času.

Hlada>>> USB konektor (přinejmenším dobíjecí) dnes má snad každé auto. V nejhorším případě existuji USB nabíječky do autozásuvky. ;) :)

Hlada

Ani u jedné se nepíše nic o bateriích a dobíjení. Chybí návody ke stažení. Smysl té věci mi uniká. Hustilku v autě a na kole mám jako nástroj pro nouzové použití, který musí fungovat kdykoli, neomezeně a bez potřeby údržby. Rozhodně bych nechtěl být, při potřebě něco nafouknout, závislý na stavu baterií v téhle volovině.

elkon

Hlada – u té první je dobíjení popsáno USB-C.

Hlada

To je pořád málo údajů. Co je v tom za baterie? Dají se vyměnit? Jak dlouhá je na ně záruka? Na kapacitu baterií se obvykle dává záruka 6 měsíců. Jestli je tam nějaký speciální nevyměnitelný akumulátor, tak ta věc může být k nepotřebě za půl roku. K nafukování objemných věcí se to nehodí, k dofouknutí kola doma není potřeba ani vytahovat kompresor. Stačí pár tahů pumpičkou za 100 Kč bez baterií.