JanaPlac

Jakou hydroizolaci použít pod Ytong ?

V probíhající rekonstrukci staré budovy vzhledem k vlhkosti vnitřních stěn bude přistavěna v interiéru předstěna z Ytong příčky. Chtěla bych se optat, zda je pod tuto příčku dostačující tekutá hydroizolace nebo je potřeba položit klasický izolační lepenkový pás ? Děkuji.

Odpovědi
Drap

Neznám všechny detaily. Stačila by tekuta, pokud lze beze zbytku zaručit, že nemůže dojít k posunu, či prasklině v podloží. Osobně bych asi použil ale stejně klasiku s nalepenou ipou.

Beno

I Ytong vlhne. Po zvlhnutím se špatně vysušuje. Pod Ytong dat pevnou izolaci. Je potřeba zjistit příčinu vlhkosti, stavbu odizolovat, odvodnit.