Radim Rychlý

Lze zrenovovat a zateplit staré vstupní dveře do RD?

Jedná se o staré dřevěné vstupní dveře do RD, kazetové s vrchním světlíkem. Je možnost tyto dveře restaurovat tak, že by došlo z vnitřní strany k zateplení a vytvoření stejného povrchu jako z venkovní strany? Světlík osadit izolační skleněnou výplní?

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě. Vnitřní stranu musíš vytvořit s podobným povrchem a tvarem, jako je venkovní vrstva a mezi obě vrstvy musíš vložit nějakou izolaci a venkovní a vnitřní část sešroubuješ. Na světlík potom použiješ dvoskla, nebo ještě lépe trojskla.

Další odpovědi
Lamalam

Ano, šikovný truhlář si s tím poradí. Někdy může být ekonomicky výhodnější vyrobit repliku starých dveří než renovovat staré.

cukrar

Neexistuje nejde. Umím – neumím, chce si mi – nechce se mi.
Taky záleží na tom, jak hodně zateplit, páč dřevo není dobrý izolant. Na jiné poradně se teď dohadujeme, o kolik je dřevo horší, nežli různý izolant.

Rekonstrukce venkovního povrchu je to nejlehší, ale jak utěsnit spáry, zateplit rám i křídla dveří.

aliendrone

Ano, šlo by to. A připojuji se k Lamalam – nebude to laciné, počítej desetitisíce. Restaurování je celkem pálka.

orestez

Pokud chcete poslóchejte, proč byste renovoval kazetové okno se vstupními dveřmi? Pokud tyto dveře vedou do chodby, ve které se netopí, ale končí podobnými dveřmi které jdou do dvora. Je, nebo není nutno topit nebo zachovat klidné teploty? Uvnitř na stropě bude pokračovat zateplení stropu? Jestli vám nejde přímo o zachování pův vzhledu, to nevím, kupovat těžké vstupní dveře. To jde. Proč by měly být zrovna tyto dveře zatepleny? Vedou do klimatizované místnosti?
Pokud není dřevo napadeno dřevomorkou nebo červotočem, bude na vás, co s tím chcete dělat. Zacpat světlík? Tak dobrá to by šlo. Zevnitř přizdít okraje třeba z porobetonu, ten šrouby zakotvit, světlík by už pak neměl obsahovat sklo, když počítáte s částečným zateplením? Ale zazděno cca 15 až 20 cm tloušťky Ytong. To jde, nevadí ‚zdění na Polyuretanovou pěnu‘. S uvědoměním menšího světelného komfortu. Nebo bude domek zateplen? Je dům vhodný k zateplení fasády? I když se pak řekne u piva, jo, už tam uvnitř vlhkost není jako dřív, vykopal jsem tam cosi a zasypal štěrkem, natáhl žlutou odvodňovací… A buď vše bude jako doposavad ok. Nebo do malé místnosti v přízemí, kde se obouvá a vychází ven, může na dveřích, dřevěných zárubních tvořit sražená voda, to se může stát už od podzimu. Když z bytu není jiné větrání a koloběh vzduchu: kamna a topení a vlhký vzduch z vaření.
Také pro jednodušší aplikaci vstupních dveří může být koupení moderních dveřï, použité nebo laciné jsou od 7 000,–. Takže staré, ze dřeva dělané, když se občas natřou, nikdy si nikdo nepřeje absolutní tepelnou a vzduchovou izolaci, aby jak člověk nemusel v zimě větrat a topit, otrávil se.
Možná se zeptat v domácích potřebách na cca 7 m tunelového těsnění š. 1 až 0,7 cm.

Vám bude víc vadit ten světlík, než funkční vchod? Pokud je to jen to, tak až na jaře vysaďte 2 okna. Jestli motorovou pilou vyřežete pokračující nadpraží a bude vyzděno, nemá důležitost nikde. Jestli se ten vršek zazdí, ten dřevěný rám to unese. Opravdu ano. Budoucí snížení podhledu ve vstupu jak znovu koukám na fotku, bych vážně řešil vylepením 2 vrstvy širokého polystyrenu EPS. Tam stačí 2 tabule. Není důvod proč to dělat. Ale kontrolní otázka, ta obvodová zeď má 47 cm?

Schování světlíku bez důvodu? Snížení vůći dodatečnému napojení k fasádě. Ano, jde to. Vytvořenï hrany pomocï plastového rohovníku.
Nebude to ono, když to není vśe napojeno vcelku.
Dveře jsou na obrázku krásné, tak jak je zateplit a zároveň zrenovovat? Zrenovované zateplené nebudú.
Tam tedy vytvořit tvar a pak malbou na hotovém nepřiznání pokračování možnému malérečskému malování žuder.

A návrhů pro lidové kroje..

Zároveň pohled na vrchní část uklidňuje oko, když je pozednice několik šárů výše. Nad vchodem tedy vidíme část klenby. Pokud na vnější omítce do vzdálenosti 70 cm nejsou znaky svislých prasklin, tak krásná práce. A nadřevo je Luxol.

Radim Rychlý

Jedná se o skoro 100 letý dům z plného zdiva, který byl kompletně zateplen, nyní obvodové zdivo 60cm (vč.zateplení). Vchodové dveře vedou hned do vytápěné chodby. Vzhled dveří chci maximálně zachovat tedy i vč. světlíku – nebo by byla v chodbě tma, neboť interiér a exteriér je situován do rustikálního nebo původního vzhledu.
Před vstupními dveřmi je dřevěná veranda s okenicemi, zatím v rekonstrukci…

orestez

Proč by měl někomu platit deseti statisíce? Platí jen svůj volný čas, tzn že buď bude hledět a popíjat nebo po troškách na tom dělat když mu v tom pomožete.