Jakou frekvenci AM má v Praze Radiožurnál?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

V Praze Radiožurnál na středních vlnách nevysílá. Vysílá na VKV. http://www.rozhlas.cz/…

Další odpovědi:

Stříbrný

Radiožurnál nikde nevysílá na středních vlnách. Vše je VKV, raritou je dlouhovlnný vysílač Topolná u Uh. Hradiště, ten bude do února 2017 vysílat na frekvenci 270 kHz.

Stříbrný

brillant: AM je označení pro amplitudovou modulaci vysílaného signálu a do toho spadá nejen pásmo středních vln, ale i dlouhých a krátkých. (Velmi krátké vlny jsou pak FM, frekvenční modulace.) Emefej: na stránkách Českého Rozhlasu je uveden vysílač Topolná jako funkční na vlně 270 kHz již nyní, takže jak je to? K otázce samotné: vysílání na AM má jiné vlastnosti než VKV/FM, proto nestojí dlouhovlný vysílač extra v Praze, stačí jeden v republice pro pokrytí nejen celé ČR, ale v zásadě celé Evropy a za příznivých podmínek i ještě dále ve světě.

Pokročilý

Jenže oni chtějí DV vysílač vypnout, provoz stojí hodně (má také velkou spotřebu) a dnes už jsou AM pásma ve městech dost zarušená, takže to nevypnou hned, ale každý rok sníží výkon až to pak úplně vypnou.

Já jsem kousek od Prahy a jde mi to na 270 kHz slabě. Navíc dnes hodně vítězí příjem přes internet, když je někdo v cizině, nemusí mít žádný přijímač, prostě si to pustí na internetu, tam je to úplně čistě a bez šumu. Bez ohledu na přijímač, denní dobu prostě to hraje vždy, stačí mít připojení k internetu průměrnou rychlostí.
Zahraniční vysílání Českého (i Slovenského) rozhlasu už je jen na internetu, oni už na KV několik let nevysílají a přesto to mohou lidi poslouchat i v USA nebo v Japonsku a v Austrálii či kdekoli přes internet.

Jinak Radiožurnál vysílá v Praze na VKV FM ze Žižkova na 94,6 MHz a v DAB (DAB je digitální rozhlas, já na to mám DAB přijímač a jde mi to pěkně z Prahy a to jsem asi 30 km od Prahy).

Diskuze k otázce

Stříbrný

Emefej

cochee > Topolná je funkční. Nikde jsem nenapsal že nevysílá.

Stříbrný

cochee

Aha, omluva. Mám vlčí mhu. Četl jsem OD února 2017, ty tam máš DO.

Stříbrný

Emefej

OK :-)

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 867
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 472
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.