Petilinda

Jakou digestoř do vlhké kuchyně?

Moje maminka bydlí ve starém činžovním domě v přízemním bytě..celou zimu se potýká s plísní..chtěla by si do kuchyně pořídit digestoř na filtry..(bydlí v podnájmu, takže nechce vrážet peníze do úprav, které by si vyžádala komínová digestoř)..může někdo poradit, jakou digestoř pořídit, aby se vlhkost v kuchyni odstranila?? Které parametry máme při výběru sledovat???

Odpovědi
mosoj

Pokud chcete odstranit vlhkost v kuchyni, dosáhnete toho jedině větráním a tak musíte větrat ven ( tedy do komína nebo skrz zeď).
Filtry neodstarňují vlhkost ale kuchyňské pachy.

Spolu s větráním by bylo záhodno i trochu zvýšit teplotu v místnostech kde je vlhko.
Vlhkost ve zdech se znáze odpařuje a vzdušná na zdi nekondenzuje.
Pokud by se jednalo o snížení vlhkosti v jedné menší místnosti doporučuji tablety na odstraňování vlhkosti ze vzduchu ( je to chlorid vapenáty v tabletách). Pouzdro stojí tak 200 Kč a náplně 2 ks také tak nějak.
Dokáže to snížit v menší místnosti vlhkost až o 10 %. Používat stále.

Jeden typ: http://aix-slx.upol.cz/~fi­ser/KMAMMAN1/CVzMMAN1-09-06a07.pdf

Používám ten Ceresit – stop vlhkosti a v manší místnosti dostačující.

elektrikář

Ve starém domně jde odtah z digestoře zaůstit do komomína nebo do světlíku.Nebo upravit ventilaci tak aby to provětrávalo.

Pajka.111

Ahoj, jako to, jakou si nekupovat, to ti nepovím. Ale osobně jsem třeba spokojena se zn. Faber, ta se mi osvědčila opravdu hodně https://www.faber-eshop.cz/

Sonka Pop

Super super, moc díky za info. Už jsem se dívala na https://www.faber-eshop.cz/ a jsem nadšená. Ještě zavolám jejich pracovníkovi, prokonzultuji můj výběr s ním a uvidím…

Pajka.111

No, tak němáš zač. Jinak určitě se s nimi spoj, oni ti moc rádi a ochotně poradí. Fakt :)

Sonka Pop

Přeji příjemný den, prosím o radu. Jaká značka digestoře se vám osvědčila, s jakou jste spokojeni a s jakou třeba naopak vůbec?

StandaSan

Zkuste když tak mrknout na tento sortiment – https://eshop-franke.cz/685-odsavace-par – myslím, že je tam možností spousta :) Podle mě byste však stejně měli zvážit i nějaké další řešení jako to větrání nebo nějaký pohlcovač vlhkosti :)

GM

Dnes existují nátěry na zeď, které obsahují bakterie požírající plíseň. Zeď se natře, po týdnu plíseň zmizí, pak vylíčit a vymalovat. Dcera aplikovala v pronajatém bytě v koupelně a 2 pokojích s velmi dobrým výsledkem. Samozřejmě se musí víc topit a neustále větrat.