jirka F

Jakou chybu nalézt v této větě?

Zemědělci běžte někam!! Nikdo na vás není zvědaví.

Zdroj: diskuse idnes

Nejlepší odpověď
Pepa25

Gramaticky: Zemědělci, běžte někam! Nikdo na vás není zvědavý.

Věcně: není správné házet všechny zemědělce do jednoho pytle. Zemědělci v mém okolí řeší jarní práce, ne nějaké demostrace a politické aktivity. Paušalizace je stejně hloupá jako tvrdit, že všichni odboráři se zapojili do „žlutých vest“ nebo všichni mladí od „occupy“ hnutí.

Další odpovědi
Ametyst

Za oslovením se píše čárka. “ Zvědavý” je jednotné číslo,” zvědaví “ je množné číslo.

Zemědělci bojují o existenci, a je ignorance být zvědavý jenom na jejich produkty, a nezajímat se o nic jiného. Hnutí proti Green Dealu je přinejmenším celoevropské.

Filip84

Ty tam vidíš větu? Jestli ano, vem si prášek / zajdi k opthalmologovi, ať Ti změří zrak / moc chlastáš! / už to nehul, protože já tam vidím věty dvě.

V první větě chybí čárka za zemědělci a píše se jeden vykřičník.

V druhé větě na ty zemědělce nikdo není zvědavý, nebo také zvědav. Takže: motýly létaly, jyřýk🤪, a tak! 😂

Správně bys to měl, například, takto:

Zemědělci, běžte někam! Nikdo na vás není zvědavý.
Zemědělci, běžte někam: nikdo na vás není zvědav!
Zemědělci, běžte někam; nikdo na vás není zvědavý!

Pepa25

https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-domov/nechapu-o-co-jim-jde-demonstranti-nevi-co-je-byrokracie-farmar-z-cizkova-do_2403201053_mst

annas

Pepa zapomněl, že oslovení, tedy zemwěděšllci jsou 5. pád, že je třeba udwlt čártku.

Nevysvwlil, proč zvědavý, podmětem je nikdo – jednotné číolo 1. pád.