semtutajne

Jakl snížit vysoky tlak?

Existuje nějaký jiný způsob jak snížit vysoký tlak, než pomocí léků? Nějaký zaručený postup z přírodní medicíny? Pokud budete o něčem vědět budu rád když se o tuto informaci s námi podělíte. Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Zhubnout a cvičit.
Co máš proti lékům. Škody které nadělá neléčený vysoký TK na krevním oběhu jsou mnohonásobně vyšší a vážnější než nějaké vedlejší účinky léku.

Další odpovědi
anonym

Nesolit, nepít kávu a silné čaje. Je třeba zvýšit fyzickou aktivitu, ale zvolna ne nárazově. Potom je třeba vyvarovat se zbytečných stresů.

Dále můžete vyzkoušet recept:
VYSOKÝ TLAK
Vysoký tlak se dá úspěšně snížit pravidelnou konzumací vývaru dvou šálků vody, 16 česnekových stroužků a dvou polévkových lžic octa a medu. Tuto směs vaříme na mírném ohni půl hodiny, vychlaďte ji a užívejte po dvou lžičkách třikrát denně. Tato léčba se s velký úspěchem praktikuje v Indii už celá staletí a zabírá i na bolesti v prsou a motolici hlavy.

Uškodit by to rozhodně nemělo.

anonym

Říká se, že česnek snižuje vysoký tlak.Já jím každý den 2–3 stroužky česneku, ale nevím jestli to pomáhá neboť zároveň užívám i léky na tlak.A i když byl před pěti lety vysoký, tak se snížil a už je jen lehce zvýšený.Ale právě nevím jestli to je lékama nebo česnekem.

anonym

Už 3× byl doplněn program proti opakování otázek a pro respektování pravidel a větší využívání zdejších starších odpovědí na totéž téma.
Přesto ani tyto snahy některým uživatelům očividně nestačily – viz rešerše 285 odkazů ve zdroji:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=vysok%C3%BD%20­tlak

pl4toon

Můj táta když měl vysoký tlak, tak přikázal mámě vařit bez soli.

anonym

česnek!!!

marci1

Záleží o jak vysoký tlak se jedná. Nižší hodnoty zvýšeného tlaku se dájí snížit vhodnými potravinami, zejména s obsahem draslíku : jablka, citrusové plody, banány apod.

Emefej

Snížit příjem sodíku a zvýšit příjem draslíku, zhubnout, více se hýbat, nekouřit, nestresovat se.

Zdroj: http://www.prvky­.com/draslik-potraviny.html