HZK

Akutně zvýšený krevní tlak-čím ho snížit?

25.12. u mě propuklo nachlazení a z 27.12. na 28.12. mi v noci zničeho nic začlo víc bušit srdce. První měřená hodnota byla 131. Četl jsem že ideální v dospělosti je 120. Nejspíš mám ale obvykle nízkej, když mě 10 bodů navíc tak vyděsilo. Jinak jsem zcela zdráv. Co s tím?

Nejlepší odpověď
brillant

Fundovanou odpověď dá jedině lékař.
http://www.or­dinace.cz/cla­nek/krevni-tlak-a-jeho-hodnoty/
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Krev­ní_tlak
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=krev­n%C3%AD+tlak+nor­ma&sourceid=o­pera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Další odpovědi
Alesh

🙂 130 je úplně v klidu, tím se nevzrušuj, přes 140 se to bere jako zvýšený. Tohle ti asi vyvolalo to nachlazení, takže můžeš být úplně v klidu.

suaeda

Tlak 130 je v normálu.
Jinak na částečné snižování je mimo česneku také dobrá červená řepa ale hlavně černý bez. Je dobré si čas od času udělat čaj z květů černého bezu. Pozor nesmí se pít trvale. Ještě účinější je šťáva (samozřejmě bez alkoholu) vyrobená ze zralých bezinek.

anonym

Prý je dobrý česnek.
P.S. Mám zrovna také akutně zvýšený tlak s těch horních odkazů. Dám si celou palici česneku – českého!

mosoj

Jedna hodnota TK je k ničemu. Navíc je zcela v normě.
Musí se uvést systolický i diastolický + hodnota aktuálního tepu při měření, případně výskyt extrasystolů v tepu, pokud je ho tvůj tonometr schopen zaznamenat. To je to bušení .....
Vysoký ale určitě . Vysoký tlak můžeš mít i diastolický !!!!

Málče

V lékárně prodávají bylinný čaj na snížení tlaku – Alvisan neo.