zjentek

Jakého/kterého pohlaví je duch?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Měl by mít (stínovou, nehmotnou) podobu právě zemřelého (pro nás však stejně většinou neviditelného). Takže pohlaví, které měl před smrtí. Po určitou doby by si duše měla udržovat vzpomínky, charakter, celkovou osobnost a podobu z posledního prožitého života (což může trvat odlišně dlouho, individuální vzhledem k stavu duše). Avšak nebyl to první ani poslední život na zemi, pohlaví se střídala, dost možná občas i různé životní formy/druhy, nemluvě o tom, že duše se muže v různých formách vyskytovat v různych sférách.

Otázka podobná asi jako, jaké pohlaví má elektřina nebo atom nebo vesmír…
„Technicky“ duše nemá žádné pohlaví. Za jedno není živá (ve smyslu organismu), za druhé pro nás ani hmotná; a není to žádný druh, která se neomezuje na něco jako pohlaví a pro co neplatí nic jako biologie a životní potřeby. Je to éterická bytost, látka a spíše energie, existující jako 5. esence (či obývající 5. dimenzi a jiné sféry), esence Jsoucna a božství; „mimo“ náš časoprostor, dočasně obývající těla; každá duše je komplexní soubor několika „duší“(životů, které představovala/pro­žila) a zároveň součástí Jednoty – existence jako jeden dělitelný celek vycházející z božství (tzn. vše co existuje je jednotné – a nejen v naší hmotné realitě. Takže i duše ostatních a vůbec všichni a všechno ostatní, co existue, včetně neživých věcí, jsi také Ty). Duše tohle všechno představuje a podoby může mít různé, protože se může různě zformovat a projevit s ohledem na situaci (konkrétní život, který prožila a ke kterému se stále váže, konkrétní stav té duše, místo, kde se zrovna nachází, formy, které sama může brát/měnit, atd). I duše si má procházet vývojem, získávat zkušenosti, růst, něčeho dosahovat a nakonec i něčeho dosáhnout. O tom taky život/y v této realitě/sféře je/jsou.

Další odpovědi
EKSOT123

Jde o to, jestli je původu lidského, nebo andělského. U těch druhých je to bezpředmětné, u těch prvních to určitě nějaký menší vliv má. To popisovali i někteří křesťanští vizionáři. Další kategorie jsou duchové padlých andělů, Sice původně zřejmě bez pohlaví, ale pokud posednou nějaké zvíře nebo člověka, jistě se to pak poněkud projeví i na jeho psychice.