jaké vzdělání potřebuje novinář?

Odpovědi
mosoj

Terryle ti odpoví zcela fundovaně.

Terryle doufám že se budeš bránit !!!!

Vojtěch

Novinář bezpochyby musí umět číst a psát :)
Ale teď vážně, mrkni na článek na toto téma viz odkaz.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/vzdelava­ni/135171-predstavujeme-studijni-obory-zurnalistika.html

eLx

nepotřebuje žádný.. ale pokud se ptáš na obor, kterej se novinařiny týká – žurnalistika..

Damiana

Podle toho v jakém médiu pracuje nebo jakému oboru novinařiny se hodlá věnovat. Přijde mi, že bulvární novináři snad nemají ani základní školu! Na přípravu a čtení zpráv v regionálním soukromém rádiu nebo psaní do novin na podobné úrovni může mít jen střední školu – ba co víc, novinařinu na takovém stupni může vykonávat již během studia. Z vlastní zkušenosti vím, že Česká televize, ČRo, Mladá fronta Dnes, ČTK a opravdu prestižní média vyžadují vysokoškolské vzdělání (i u sportovních novinářů!) – nejlépe pochopitelně fakultu žurnalistiky. Žádoucí je ale i psychologie, fakulta tělesné výchovy a sportu, pedagogika, právo atp. Tak např. dramaturg publicistického pořadu (nebo vedoucí redaktor sekce Zdraví v novinách nebo časopise) třeba o celostní medicíně, by měl být RNDr., RSDr. nebo MUDr.
Musí se ovšem brát v potaz i jedna důležitá, nezanedbatelná věc: výjimečný talent. Nadání k tomu být dobrý novinář má vrozený „psavec“ zkrátka v sobě – má čich na kauzy, umí jít do hloubky, miluje, zná a ovládá jazyk, ve kterém se vyjadřuje, je diplomat, empatický a obezřetný taktik atd. A pak už záleží jen na jeho štěstí a umění prosadit se.
Bohužel v dnešní době míra vzdělání neznamená záruku vykonávání tomu odpovídající profese.

anonym

Damiano, s tím RSDr jsi to trochu posr..a, ne? Jaké vědomosti o medicině má Rodné Strany Doktor?
Pokud by jsi nevěděla o čem mluvím, zkus si vygooglovat „Vokovická Sorbonna“.

Děda Louda

Podle toho, co novináři kolikrát prezentují, nepotřebují vzdělání vůbec žádné, dokonce nepotřebují umět ani číst, natož psát.