dust8

Jaké výhody může mít Android nainstalovaný na PC?

Odpovědi
cochee

A definuj pls „PC“… ? On totiž vlastně i tablet je PC. Teď jsem opravoval tablet, který má „intel inside“, nějaký Asus Zenpad 10, zdá se dokonce, že šlo o zařízení s oddělitelnou klávesnicí (na tabletu byl na to konektor), takže de facto notebook. Takže výhoda: oprostění se od sr*čkovitého OS od Microsoftu, přístup k aplikacím/appkám z obchodu Google.

autacek

Tak kupodivu může mít velkou, pokud se tedy vyrovnáš se systémem ovládání (ono myší bez dotykové obrazovky se to ovládá úplně jinak), tak pak je tu výhoda softwarové podpory pro androida, kdy všelijaký externí hardware ani podporu windows nemá (třeba kamery, apod.). Bohužel to však platí i obráceně.

Ostatně můžeš si to zkusit na emulátoru pod win.

anonym

naprosto stejné jako android nainstalovaný na jakémkoliv telefonu či tabletu, je přece lhostejné zda je provozní architekturou ARM od qualcommu/mediateku nebo I386 od intelu/amd … Pokud se jedná o PC s dotykovým displayem, může být pro něj android docela vhodnou provozní platformou ačkoliv google si to momentálně sám nemyslí a do svých notebooků dávají místo androida raději CHROME OS. Ke sjednocení CHROME OS a ANDROIDA má dojít až někdy v budoucnu.