plebs

Jaké výhody bude mít snížení trestů za drogové trestné činy?

Na Úřadu vlády se chystá návrh za snížení trestů za drogové trestné činy což také obhajuje specialisty na drogy Jindřich Vobořil já si tipnu, že je to možná návrh z kuchyně bukanýrů poněvadž alkohol je větší zlo.

Odpovědi
Rokio

Menší přeplněnost věznic a snížení výdajů na obživu vězně, protože jich tam budou méně a kratší dobu.

Drap

Drogy se stanou dostupnější

elkon

Drogy budou dražší, protože o ně bude větší zájem.

zjentek

Dostaví se folklór bussinesu nákup/prodej kdy kapitál určuje postavení přičemž konkrétně v tomto oboru zmizí z ulic a okolí škol drobní překupníčci nízkého to intelektu zatímco rolí se ujmou proškolení profesionálové jasného zření dealu.

Pepa25

„Soudci by měli mít větší možnost ukládat nižší tresty. Máme ve vězení 12 procent lidí, kteří jsou tam za drogy. Za ně dostanete dneska pět osm let. To je víc jak za násilné nebo sexuální činy, to přece nedává smysl. "
https://www.no­vinky.cz/clanek/kri­mi-voboril-nizsi-tresty-za-drogove-delikty-statni-zastupitelstvi-je-arogantni-40461101

zjentek

Pětadváca a PROČ ti to nedává smysl? Máš snad v malíku taky statistiky, kolik z tebou zmiňovaných násilných/sexu­álních činů se „zrodilo pod vlivem“?